Birçok fırsat oluşacak


Erpa Elektronik, Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş ile fintek faaliyetlerine I başladı. Kısa zamanda hızla yol alan şirket, bugün birçok e-ticaret sitesindeki ödeme altyapısında sanal POS’larıyla hizmet veriyor. Erpa Şirketler Grubu “Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Abay, “Yakın zamanda Erpa Cüzdan ile kurumsal ve bireysel müşterilerimize süprizlerimiz olacak”

Erpa Teknoloji Hizmetleri, Tekin Abay tarafından 1990’lann sonunda kuruldu. ilerleyen süreçte Erpa Teknoloji, Türkiye’de üst üste dört yıl ilk 500 bilişim şirketi arasına girdi. Daha sonra Erpa Şirketler Grubu olarak GSM altyapı alanında da faaliyet göstermeye başladı.

Turkcell, Huawei, Ericson, Nokia, ZTE, Vodafone, Türk Telekom gibi global şirketlerin Türkiyedeki çözüm ortağı olarak faaliyet gösteren grup, geçtiğimiz yıl BDDKdan ödeme hizmetleri ve elektronik para kuruluş lisansını alarak ERPA Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş ile fintek faaliyetlerine başladı.

Ödeme hizmetleri sektörüne hızlı bir giriş yaptıklarını belirten Erpa Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Abay, müşteri portföylerini de ciddi oranda artırdıklarını söylüyor. Halihazırda birçok e-ticaret sitesindeki ödeme altyapılarında sanal POS cihazlarıyla hizmet veren şirket, yakın zamanda da Erpa Cüzdan ile kurumsal ve bireysel müşterilerine ulaşmaya hazırlanıyor.

Erpa Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Abay, fintek alanındaki faaliyetlerini ve hedeflerini şöyle anlatıyor:

“TEKNOLOJİ ÜRETİM MERKEZİYİZ”

“Erpa Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş., özellikle kurumsal olarak Erpa Şirketler Grubu’nun ve kişisel olarak benim 40 yıllık ticari birikimimin, bundan sonraki vizyonumuza uygun olarak bizi açıkça yönlendirdiği ve şirketin kuruluşu için teşvik ettiği önemli bir serüven oldu.

Öncelikle Erpa Elektonik Para ve Ödeme hizmetleri büyük bir sorumluluk. Hukuki gerekliliklerin yanı sıra kullanıcı tarafından tecrübe edilen eksiksiz, en iyi deneyimi yaşatmak ve tercih nedeni olacak katma değerli hizmetleri sunmak durumunda olmamız, her gün bir önceki günden daha iyi olmaya bizi zorluyor.

Elektronik para şirketinin kanun tarafından belirlenen asgari ekip kriterleri var. Biz bu kriterleri de aşarak hem kurumsal hem bireysel müşteri portföyünü artırmak için hizmet ağımızı uzman bir ekiple genişlettik. Kendi yazılımlarını geliştiren ve teknolojisinin hem ulusal hem uluslararası arenada arkasında duracak şekilde kurgulayan bir Ar-Ge ve teknoloji üretim merkeziyiz.

Önümüzdeki 2 yıl sektörümüz için çok önemli ve katma değerli birçok faaliyetin hayata geçeceği ve hızına yetişmekte zorlanacağımız bir süreç olacak. Bu nedenle ben ve ekibim, bu hızın önüne geçecek şekilde hazırlıklarımızı yapıyoruz.

HIZLI BAŞLANGIÇ

Lisansımızı almamızla beraber özellikle ödeme hizmetlerinde hızlı bir başlangıç yaptık ve müşteri portföyümüzü ciddi oranda artırdık. Bu başarı bizi yenilikleri müşterilerimize sunma konusunda teşvik etti. Halihazırda birçok e-ticaret sitesindeki ödeme altyapısında sanal POS’larımızla hizmet veriyoruz.

Yakın zamanda Erpa Cüzdan ile kurumsal ve bireysel müşterilerimize süprizlerimiz olacak. Hiçbir banka ve elektronik para kuruluşunda tecrübe etmedikleri kullanım deneyimini ve katma değerli hizmetleri kullanacaklar.

Sektörümüzün geleceğine olan güvenimiz nedeniyle Ar-Ge çalışmalarına da öncelik veriyoruz. Özellikle yeni nesil ödeme ve transfer sistemlerinin; sadece ulusal değil uluslararası arenada yaşayacağı dönüşüme bugünden aşina ve hazır olabilmek için ayrı bir çalışma grubuyla çalışmalara devam ediyoruz. Şu an öncelikli alanlarımız blokzincir ve açık bankacılık.

Bu iki başlıkta ilk akla gelen çözüm merkezi olarak hatırlanmayı hedefliyoruz. Özellikle blokzincir çalışmalarımız belirli bir olgunluğa erişti ve yakın zamanda bu konudaki çalışmalarımızı bir makale ile yayınlayacağız.

“SIRA ÇEŞİTLİLİĞİ ARTIRMAKTA”

Sektörümüzün iki önemli kavramı “hizmet çeşitliliği” ve “güvenlik”. Hizmet çeşitliliği; sizin vizyonunuz ve teknolojinize bağlıdır, güvenlik ise tedbirinize ve tecrübenize dayanır. Hizmet çeşitliliği, elektronik paranın önümüzdeki günlerde hızlı bir çekim gücü olacağını işaret ediyor.

Nitekim, son yaşadığımız acı pandemi tecrübesi fiziksel paranın yerini dijital paranın alması gerektiğini ve yönelimin bu yönde ağırlık kazandığını gösteriyor. Şimdi artık sıra bu vizyonun etrafındaki çözüm ve hizmet çeşitliliğini artırmaya geldi. Lisansımız gereği elektronik paranın kullanımı için her türlü imkanımız bulunuyor.

İş ortaklarımız ve kendi ekibimizle bu fırsatlar içinde en kalıcı ve en faydalı olanları üzerine çalışmalarımız hızla devam ediyor. Ödeme deneyimlerinizde kendinizi savunmasız, çaresiz ve konforsuz hissettiğiniz birçok soru işaretini cevaplayacak çözümler üzerine çalışıyoruz.

Elektronik paranın tanım olarak artık daha hızlı kavrandığı, bankadaki paranın daha rahat ve kolay bir dolaşım ağına sahip olması için gerekli altyapıların oluşacağı kaçınılmaz. Bu nedenle bizim üzerimize düşen görev ve fırsatlar daha da arttı.

GÜVENLİ FİNANSAL AKIŞ

Güvenli alışverişin, güvenli bir finansal akışın sağlanması için elimizden gelen tüm imkanları kullanıyoruz. Bu doğrultuda hem sistem hem ara yüz hem de yazılımlarımızda fazlalıktan arınmış ve hedefe odaklı, kontrollü ve beşeri sebeplerle hata yapma payını asgariye indiren bir güvenlik politikasını şirketimizin kurulduğu ilk gün kendimize amaç edindik.

Bu konuda sektörün önde gelen şirketleriyle iş birliği yapıyoruz ve kendi ekibimizi bu doğrultuda sürekli geliştirip eğitiyoruz. Sektörde henüz yeni olmamıza rağmen, yıllardır kurumsal ve parekende sektöründe kazandığımız tecrübelerimiz ile yetkinliklerimizin bize bu yeni fırsat dünyasında hızlı bir ivme kazandıracağına inanıyorum. Ayrıca sektörümüzün son 5 yılda aldığı yoldan daha fazlasını önümüzdeki 1 yıl içinde kazanacağını düşünüyorum.”

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.