Yeni Fikirler İçin Yatırımcı Olmaya Hazırız


Yayla Agro, Yemek Hazır konusunda yeni fikre sahip olan tüm girişimciler için melek yatırımcı olmaya hazır.

“Bu alanda yeniden tarif yazmak ve toplumun beslenme kalitesine değer katmak isteyen, inandığı fikirleri olan herkesi bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz” diyen Yayla Agro Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gümüş, “İnovatif fikirlerde önceliğimiz sağlıklı beslenmeye katkı sağlayacak fikirler.

Sağlıklı beslenme zincirine katkı verecek her türlü fikre yatırım yapmaya hazırız” diye konuşuyor.

Yayla Agro vakitsizlik nedeniyle sağlıklı yemeğe ulaşamayanlar için bir alternatif oluşturma amacıyla yola çıktı. Uzun Ar-Ge çalışmaları sonucunda sağlıklı ve pratik beslenmede öncü olan Yemek Hazır serisini hazırladı.

Dünyada da bu alanda çok hızlı büyüyen bir pazar olduğuna dikkat çeken Yayla Agro Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gümüş, “Biz de bu fırsatları değerlendirmek, inovatif ürünlerle Türk damak tadını dünya çapında milyonlarca insanla buluşturmak istiyoruz” diyor.

Bu noktada ülkenin girişimcilik potansiyeline de güvenen Gümüş, Yemek Hazır noktasında inovatif bir yaklaşımla yeni fikre sahip olan tüm girişimciler için melek yatırımcı olmaya hazır olduklarını açıklıyor.

“Bu alanda yeniden tarif yazmak ve toplumun beslenme kalitesine değer katmak isteyen, inandığı fikirleri olan herkesi bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz” diye konuşuyor.

Yayla Agro Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gümüş, Yemek Hazır serisini ve yeni dönem hedeflerini şöyle anlattı:

ÖNEMLİ ALTERNATİF

“Günümüz yaşam koşulları mutfakta uzun uzun zaman geçirmeyi pek mümkün kılmıyor. insanlar bir yandan çalışır diğer yandan sosyal hayatlarını sürdürmek isterken yemek yapmak için kısıtlı zaman bulabiliyor.

Söz konusu şartlarda büyük çoğunluk hızlı ve pratik yemeklere yöneliyor. Bu durum ne yazık ki sağlıksız olan fast food kullanımını artırıyor.

Yayla Agro olarak vakitsizlik nedeniyle sağlıklı yemeğe ulaşamayanlar için bir alternatif oluşturmak istedik. Böylece uzun Ar-Ge çalışmaları sonucunda sağlıklı ve pratik beslenmede öncü olan Yemek Hazır serimizi tüketicilerin beğenisine sunduk.

PAZAR HIZLI BÜYÜYOR

Ülkemizde ve dünyada hazır yemek pazarı hızla büyüyor. Pandemi sürecinde dışarıda yemek yeme alışkanlığında düşüş gözlense de eve yemek sipariş etmek ve hazır gıda almak noktasında eğilimin arttığı görülüyor.

Günden güne artan bir sağlıklı yaşam akımı söz konusu olsa da özellikle fast food beslenmekten vazgeçmeyen çocuklar ve gençler açısından obezite ciddi bir tehdit olmaya devam ediyor.

İçeriğinde ne olduğu belli olmayan, katkılı gıdalar sadece obeziteye sebep olmuyor, kalp hastalıklarından şeker hastalığına, tansiyondan kolesterole pek çok hastalığı ortaya çıkarıyor.

30 ÜLKEYE İHRACAT

Zamansızlık, sağlıklı beslenmeye engel olmamalı. Hazır yemek pazarındaki büyümeyi ve tüketicinin bu yöndeki ihtiyacını doğru okuduğumuzu düşünüyoruz. Hazır yemekte sağlıklı, lezzetli ve pratik seçenekler de mümkün.

Türk mutfağının lezzetlerinden oluşan ev yapımı tadında “Yemek Hazır” ürün serimizde; çorbadan barbunya pilakiye, nohutlu bulgur pilavından yeşil mercimekli pilava, domates soslu makarnaya kadar pek çok yemeği direkt mikrodalga fırına da girebilen ve soğuk zincirine ihtiyaç duymayan BPA’sız özel ambalajlarda sunuyoruz.

Ürünlerimiz 2 dakikada mikrodalgada ısınırken sıcak suda 3 dakikada veya tencereye direkt boşaltarak da ısıtabilirsiniz. LeGurme markamızı 30 ülkeye ihraç ediyoruz ve hedefimiz bu sayıyı önümüzdeki yıllarda 100 ülkeye çıkarmak.

Dünyada da bu alanda çok hızlı büyüyen bir pazar var ve biz de bu fırsatları değerlendirmek, inovatif ürünlerle Türk damak tadını dünya çapında milyonlarca insanla buluşturmak istiyoruz.

3 YILLIK AR-GE ÜRÜNÜ

İnovasyon şirket kültürümüzün ayrılmaz bir parçası. Ürün portföyümüze bakıldığında da inovatif ürünlerle farklılaştığımız görülüyor. ‘Yemek Hazır’ ürün grubumuzu da bu anlayışla pazara sunduk.

Sağlıklı beslenmek isteyen ancak bunun için fazla zamanı olmayan çok geniş bir kitleye hitap ediyor. Türk mutfağından lezzetleri ve tarifleri pratik, sağlıklı ve hızlı çözümlerle buluşturduk.

Çok güçlü bir Ar-Ge ekibimiz ve alt yapımız var. Üç yıllık bir Ar-Ge süreci ve ciddi bir yatırımla hayata geçirdiğimiz Yemek Hazır serisi; özenle seçilen ürünlerle, hijyenik ve standartlara uygun bir ortamda pişirilerek sofralara taşınıyor.

YENİ YATIRIM

Yemek Hazır ile bir ilki gerçekleştirdi] ve önümüzdeki dönemde atacağımız yeni adımlar ve yatırımlarla bu alandaki öncü rolümüzü sürdürmek niyetindeyiz.

Ar-Ge Merkezimiz bunun için aralıksız çalışıyor. Yemek Hazır serimize ekleyeceğimiz yeni ürünler sağlıklı beslenmeyi bir yaşam biçimi haline getirmiş olan tüketicilerimizin vazgeçilmezi olacak inancındayız.

Aynı zamanda Yemek Hazır’da üretim kapasitemizi artırmak için yeni bir fabrika yatırımı da planlıyoruz. Niğde’de kuracağımız, üç fazdan oluşmasını ve 2021 yılı sonunda ilk etabını devreye almayı planladığımız yeni fabrikamız için ilk etapta 200 milyon liralık bir yatırım bütçesi öngörüyoruz.

“FİKRİ OLAN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİR”

DÜNYAYA TANITMA MİSYONU

Yayla Agro olarak Türk damak tadını ve lezzetlerini dünyaya tanıtmayı misyon ediniyoruz. Sağlıklı yemek alternatiflerini yurtdışındaki önemli perakende kanalları ile dünyanın pek çok ülkesinde tüketicilerle buluşturmayı hedefliyoruz.

“Ev Yapımı Tadında Yemek Hazır” ürün serimizle hazır yemek ürün kategorisinde tarifi sil baştan yazıyoruz. Bu noktada yeni fikirleri ve yeni yaklaşımları çok önemsiyoruz. Ülkemizdeki girişimcilik potansiyeline çok güveniyoruz.

“ÖNCELİĞİMİZ”

Yemek Hazır noktasında inovatif bir yaklaşımla yeni fikre sahip olan tüm girişimciler için melek yatırımcı olmaya hazırız. Bu alanda yeniden tarif yazmak ve toplumun beslenme kalitesine değer katmak isteyen, inandığı fikirleri olan herkesi bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz.

Bu inovatif fikirlerde önceliğimizin sağlıklı beslenmeye katkı sağlayacak fikirler olduğunun altını çizmek isterim. Markamızın en önemli hedeflerinden biri sağlıklı nesiller inşa etmek… Bu bağlamda sağlıklı beslenme zincirine katkı verecek her türlü fikre yatırım yapmaya hazırız.

“HAYALGÜCÜNE İHTİYAÇ VAR”

Girişim yapılacak alanda iş kolunu doğru analiz etmek, pazarın açıklarını ve potansiyelini doğru okumak ve farklılaşmak çok önemli. Sermaye her zaman bulunabilir.

Girişimde başarılı olmak için sermayeden çok yaratıcılık, cesaret ve hayal gücüne ihtiyaç var. Yenilikçi fikirler ortaya koymak, tüm detayları planlamak ve girişime bundan sonra başlamak gerekir. Bundan sonrası başarı, inanç ve cesaretle gelir.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.