Girişimcilere Açılan Kapı: Start Up Vısa İle Göçmenlik


Kanada, Start Up Girişimci Vize uygulamasıyla Kanada göçmeni olmak isteyen girişimcilere kapılarını açıyor. Uygulamanın yetenek ve potansiyelini kullanarak Kanada’da inovatif bir iş kurmak isteyen girişimciler için oluşturulduğunu belirten, Sen-International Ülke Programları Müdürü Aylin Şengöz, “Bu aynı zamanda 12-16 ay gibi bir sürede göçmenlik elde edilebilecek tek program” diyor.

Birçok girişimcinin hayali sınır ötesinde bir başarı hikayesi yazmak. Bunun için yenilikçi girişimcilerin radarındaki en ideal coğrafyalardan biri de Kanada. Gerek ülkenin ekonomik koşulları gerek girişimcilere sunulan olanaklar açısından bugün birçok girişimci Kanada’da iş yapmanın yollarını arıyor.

İşte bu noktada girişimciler ve yatırımcılar için hazırlanan özel bir program var: Kanada Start Up Visa Programı. Bu, yetenek ve potansiyelini kullanarak Kanada’da inovatif bir iş kurmak isteyen girişimciler için oluşturulmuş bir program.

Girişimcinin veya 5 kişiye kadar yatırımcıların, programı hayata geçirecek ölçüde maddi imkana, ortanın üstü bir İngilizce bilgisine ve belli bir deneyime sahip olması gerekiyor.

Programa başvuran girişimci, genel eyalet girişimcisi programından farklı olarak, önce yetkili bir kurum tarafından, fikrin yenilikçi bir fikir olduğu gerekçesiyle destek mektubu almak zorunda. Destek mektubu almış bu iş planı sahibi ve hissedarlar, o anda start up göçmenlik (PR) statüsüne başvurabiliyor.

Bu programın 12-16 ay gibi bir sürede göçmenlik elde edilebilecek tek program olduğunu belirten Sen-International Ülke Programları Müdürü Aylin Şengöz, programın detaylarını ve girişimcilere sunduğu fırsatları şöyle anlatıyor:

“Sosyal devlet olması, göçmen milletlerden oluşması, hak ve özgürlükler konusundaki yaklaşımı nedeniyle Kanada, Start Up Girişimci Vize uygulamasıyla bir adım öne geçmiş durumda.

Kanada göçmeni olmak isteyen girişimcilere yönelik tasarlanan uygulamayla hem tohum fikirler yeşertiliyor hem yeni dünya düzeninde bu şirketlere yatırım yaparak var olmak isteyen vizyoner iş insanlarına fırsat yaratılıyor.

Kanada Hükümeti tarafından yetkilendirilmiş melek yatırımcı veya kuluçka merkezleri sadece parlak fikirleri, dünya sahnesinde yerini almak üzere onaylarken, aynı zamanda bu projelere başlangıç sermayesi koymak isteyen yatırımcılara güven veren bir ortam sağlıyor.

Göçmenlik Programı, Kanada’da yatırım yapmak isteyen girişimcilerin desteklenmesiyle başarılı bir şekilde şirketleşmeyi hedefliyor. Destek mektubu almış, şirket kurulmasına onay verilmiş projeler kontrollü bir şekilde yatırım alırken, yatırım yapan girişimcilere de göçmenlik için başvurabilme hakkı sunuluyor.”

“GİRİŞİMCİLERİ KEŞFEDİYORUZ”

“SEKTÖRDE 26 YILI DOLDURDUK”
Göçmenlik danışmanlığında, bu ay 26. yılı doldurduk. Kanada’ya gelen en az 800-1.000 aralığında kişiye danışmanlık yaptık. Uzun yıllardır bu iş alanında yönlendiriciliği ve sürekliliği olan bir şirketiz. Tecrübemiz nedeniyle yabancı partnerlerimizle ilişkilerimiz oldukça köklü. Çeyrek asırlık tecrübemizle Türkiye’nin en seçkin girişimcilerini keşfediyor ve projelerine uluslararası bir kimlik kazandırıyoruz.

“YATIRIM ALMADA ROL OYNUYORUZ”
Yolun başındaki veya kağıt üstündeki start up’ların gerçek yatırımcılarla buluşmalarını sağlayıp, hatırı sayılır yatırım almalarında önemli bir rol oynuyoruz. Bununla birlikte, Start Up Girişimci Vizesi ile fikir sahibi, katılımcı ortak ve ailelerinin göçmenlik statüsü kazanmalarına hukuk şirketi olarak yardımcı oluyoruz.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.