QNB finansbank kassa ile iş birliği yaptı


QNBEYOND Hızlandırma Programı’nm ilk mezunlarından olan Kassa, QNB Finansbank ile mobil cüzdan uygulamasında iş birliği yaptı.

Kısa zamanda fintek sektörünün önemli bir oyuncusu haline gelen bir finans takip uygulaması olan Kassa’nın kullanıcıları, bu iş birliği sayesinde özel sohbet (chat) grupları içinde ücretsiz para transferi yapabilecek.

QNBEYOND Hızlandırma Programı’nın ilk dönem mezunlarından olan finans takip uygulaması Kassa ile ister uygulama içinde oluşturulan gruplarla ister bireysel olarak, tüm gelir ve giderlerin takibini yapmak mümkün.

Uygulama içerisinde yer alan sohbet (chat) özelliğiyle tüm konuşmalar tek bir platform üzerinden yapılırken, harcamaların da aynı sohbet penceresi içinde paylaşılması sağlanıyor.

Bu özelliğin yanı sıra Kassa sosyal paylaşım ortamı, gelir/gider kontrolü, bütçe yönetimi gibi özelikleri de içinde barındırıyor.

QNB Finansbank iş birliği ile eklenen mobil cüzdan fonksiyonuyla artık Kassa kullanıcıları paylaştıkları harcamaların ödemelerini de kolayca gerçekleştirebiliyor.

Ayrı bir uygulama indirmeye gerek kalmaksızın, Kassa uygulaması içinden açılan QNB Finansbank cüzdan fonksiyonuyla cüzdan sahibi Kassa kullanıcıları, cüzdanlarına para yükleme, cüzdandaki parayı banka hesabına yatırma, ATM’den para çekme ve kendi aralarında ücretsiz para transferi de yapabilecek.

Banka müşterisi olma zorunluluğu olmaksızın, dijital ortamda kolayca açılan mobil cüzdan sayesinde kullanıcılar bir yandan Kassa içinde ücretsiz olarak para transferi yapabilme kolaylığına erişirken bir yandan da temel finansal ihtiyaçlarını karşılayacakları bir mobil cüzdan da ediniyor.

İLK ÖRNEK

QNBEYOND Genel Müdür Yardımcısı Derya Düner, QNB Finansbank’ın girişimleri desteklemek üzere oluşturduğu QNBEYOND Hızlandırma Programı’nın ilk dönem mezunlarından Kassa ile yaptıkları bu iş birliğiyle ilgili çok heyecanlı olduklarını söylüyor.

Birçok hızlandırma programından farklı olarak, QNB Finansbank ve girişimler arasında kuvvetli bağ kurmayı çok önemsediklerini ve girişimleri bu ilişkiler sayesinde çok daha ileri taşıyabildiklerini belirten Düner, Kassa’ya bu anlamda geçtiğimiz yıl 200 bin dolar yatırım yapıldığını da hatırlatıyor. Düner, uygulama hakkında şu bilgileri paylaşıyor:

“Hepimiz hayatımızın farklı zamanlarında grup halinde yapılan harcamaları takip etmek için türlü sıkıntılar yaşamış, sonunda kimin kime ne borcu kaldı diye kafa patlatmışızdır. Grup halinde gidilen tatiller, ev arkadaşlarının, yurtta oda arkadaşlarının, yeni ev kuranların yaptıkları harcamalar veya topluca yapılan hediye organizasyonları ve yemekler bu duruma güzel örnekler.

Kassa işte tam da bu noktada imdadımıza koşan pratik bir uygulama. Arkadaşlarla tüm konuşmaların yapılmasını sağlayan bir chat ortamı üzerinden, kişiler birbirine para transferi, borçlarının ve gelir/giderlerinin takibini yapabiliyor. Burada bizim için özellikle kıymetli olan, QNB Finansbank olarak cüzdan fonksiyonumuzu bir fintek girişimiyle beraber hayata geçirmemiz oldu.

Diğer yandan şu anda ilk olarak Kassa içinde kullanıcılara sunduğumuz bu özellik kullanımı gittikçe yaygınlaşan mobil cüzdan uygulamalarının bankamızdaki ilk örneği oldu. Projenin bankadaki sahibi Nakit Yönetimi ekibimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz bu projeyle, mobil cüzdan hizmetini farklı platformlarda, diğer müşterilerimize de sunabilme yeteneğini bankamıza kazandırmış olduk.”

IRMAK GÜNAYER KASSA KURUCUSU
“FİKİRLER VE HAYALLER ÖRTÜŞTÜ”
TEMEL PROBLEM
Kassa olarak, uzunca bir süredir insanların çok temel bir problemi olan ortak yapılan harcamaları bölüştürme işini çözmeye aday olarak hizmetimize devam ediyoruz. Yapılan bu ortak harcamaların takibini, bireysel bütçe takibi özelliklerimizle birleştirince bunu tam kapasiteli bir bütçe uygulaması olarak kullanıcının beğenisine sunma şansımız oluyor.

“HEDEFİMİZ”
Ancak verdiğimiz bu hizmet çok ilgi görmüş olsa dahi, içerisine para transferi imkanını koyamayınca ister istemez bir ayağı eksik kalıyordu. Bu kapsamda kendimize bir iş ortağı arıyorduk ki QNBEYOND Hızlandırma Programı sayesinde QNB Finansbank’la fikir alışverişi yapma fırsatımız oldu. Fikirler ve hayaller örtüşünce de böyle güzel bir ortaklık ortaya çıktı. Bu ortaklıkla beraber hedefimiz, kullanıcılara, eşiyle-dostuyla konuşarak hesap tutabileceği ve istediği zaman da 7/24 ve ücretsiz bir şekilde para transfer edebileceği sosyal bir platform sunabilmek olacak.

 

 

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.