Great Entrepreneur Games Girişimcileri Bekliyor

İlk olarak 2012 yılında Londra Olimpiyatları’nda başlatılan GREAT Entrepreneur Games, bu yıl ilk kez Türkiye’de gerçekleştiriliyor. Birleşik Krallık’ın Uluslararası Ticaret Departmanı (DIT) tarafından 23 Ekim’de İstanbul’da düzenlenecek oyun için başvurular alınmaya başlandı.

Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek olan ‘GREAT Entrepreneur Games’, Birleşik Krallık’ın Uluslararası Ticaret Departmanı (DIT) tarafından 23 Ekim 2019’da İstanbul’da düzenleniyor. DIT’nin Küresel Girişimci Programı (Global Entrepreneur Programme – GEP) öncülüğünde gerçekleştirilen bu girişimin amacı tüm dünyadan yüksek büyüme potansiyeline sahip girişimcileri ve inovasyon açısından zengin işletmeleri Birleşik Krallık’ta iş kurmaya yönlendirmek. GEP programının dinamik iş geliştirici ekibi 2015’ten bu yana 1.000’den fazla girişimci ve teknoloji şirketinin Birleşik Krallık’ta iş kurma sürecinde destek oldu. Bugün ise bu girişimlerden 350’si Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteriyor.

SANAL ÇEKİRDEK SERMAYE
İlk olarak 2012 Londra Olimpiyatları’nda başlatılan ‘GREAT Entrepreneur Games’, daha sonra Singapur, Avustralya, Şili, Arjantin, Meksika ve Polonya’da farklı versiyonlarla dünyaya yayıldı ve şimdi de Türkiye’de düzenlenecek. Yenilikçi bir işleyişi olan oyunda, girişimciler özel olarak tasarlanmış bir uygulama üzerinden projelerine sanal çekirdek sermaye sağlamak için birbirleriyle yarışıyor. Etkinlik, girişimcilerin pitchingleri esnasında davetliler arasında yer alacak olan “yatırımcılar”dan bu uygulama üzerinden sanal yatırım almalarıyla oyunlaşıyor.

KAZANIMLAR
Etkinlikte yerel ve küresel ekosistemden çok sayıda isim yer alacak. GEP’in tecrübeli iş geliştiricileri, katılımcılara projelerine nasıl yatırım çekebilecekleri konusunda tavsiyelerde bulunacak. En fazla sanal yatırım çeken üç girişimci oyunu kazanmış sayılacak ve Birleşik Krallık’a düzenlenecek iş seyahati ile ödüllendirilecek. Kazanan girişimciler GEP tarafından düzenlenecek olan özel bir iş geliştirme programı ile girişim sermayeleri ve girişimcilik ekosisteminde network kurma fırsatı bulacak. Londra’da gerçekleşecek olan bu üç günlük programla girişimcilere, GEP iş geliştiricileri tarafından mentorluk sağlanacak. Girişimciler, küreselleşme yolundaki hedeflerini gerçekleştirebilmeleri için potansiyel müşterilerle tanıştırılacak.

GREAT ENTREPRENEUR GAMES’E BAŞVURU KRİTERLERİ
Aday şirketlerde aranan kriterler şöyle:

  • Şirketin işleyen bir ürüne (Minimum Viable Product) sahip bir Türk şirketi olması
  • Şirketin yenilikçi ve girişimci bir bileşeninin olması
  • Şirketi yarışmada temsil edecek kişinin İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabiliyor olması
  • Girişimin küresel bir şirkete dönüşme hedefinin olması

Adayların başvurularını 15 Eylül 2019 tarihine kadar www.events.great.gov.uk/the-great-entrepreneurgames-istanbul adresinden gerçekleştirmeleri gerekiyor. Elemeyi geçen adaylar en geç 7 Ekim 2019 tarihine kadar bilgilendirilecek.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.