Vitringez.com endeavor adayı


Ekonomik gelişime katkıda bulunmak amacıyla etkin girişimcileri belirleyerek destek veren Endeavor Türkiye Ofisi, Uluslararası Seçim Paneli’nde Türkiye’yi temsil edecek adayları belirledi. Türkiye’nin alışveriş alışkanlıklarını değiştirmek ve kolaylaştırmak amacıyla kurulan Vitringez.com’un kurucuları Natali Yeşilbahar ve Önder Göğebakan Endeavor Girişimcisi Adayı olarak seçildi. 2013 Kasım ayı itibarıyla hizmet vermeye başlayan Vitringez.com, kullanıcılarının aradıkları ürüne en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlıyor.

ALIŞVERİŞE EN HIZLI TESLİMAT
Kuryemax, uzun teslimat sürelerinin müşterileri mutsuz etmesi nedeniyle, özellikle e-ticaret sitelerine özel kurye filosu kurma fikri geliştirdi. Gökay Akın tarafından kurulan Kuryemax ile teslimat zamanını müşteri kendisi belirliyor. Müşterilere, internetten alışveriş yaptıktan bir saat sonra ürünlerini teslim alabilmekle beraber kapıda ödeme yapabilme imkanı sunuluyor. Müşteriler ürünlerini teslim almak istedikleri zamanı kendileri belirleyebiliyor.

EVLERDE BAHAR ESİNTİSİ
Online mobilya sitesi Vivense.com, bahar ayının gelmesiyle birlikte yeni sezon ürünlerini müşterileriyle buluşturuyor. 2013 yılında kurulan Vivense.com, yeni sezon bahar koleksiyonlarında pek çok alternatif sunuyor. Sipariş edilen ürünlerin nakliye ve kurulumunu da sağlayan Vivense.com, bu hizmetlerinden ücret almıyor. Vivense.com müşterilerine fikir konusunda yardımcı oluyor.

TÜRKİYE’NİN GİRİŞİMCİLİK KARNESİ
Yılda iki kez düzenlenen Entrepreneurs’ Organization (EO), Türkiye ve küresel dünyadaki girişimcilik iklimine yönelik son verileri ortaya koyan bir rapor yayınladı. EO’nun araştırmasına göre, dünya genelinde yeni bir iş kurma konusunda olumlu düşünenlerin oranı yüzde 86,4 iken, Türkiye’de bu rakam yüzde 58,3 seviyesinde kalıyor. EO Türkiye Başkanı Can Bayraktar, “Halen dünyaya göre daha geride olsak da, girişimcilerin yüzde 58’inin yeni bir işe atılmayı düşünmeleri Türkiye için önemli bir oran. Girişimcilik ikliminin gelişmesi, ekonomimizin büyümesine yönelik atılacak adımlar arasında en önemlilerden biri” diyor.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.