Kamera kapatıcılar için pazar yarattık


Ben Deniz Kahraman, doğuştan girişimci ruha sahip biriyim ve aynı zamanda Funsy’nin kurucusuyum. Turkcell, Yapı Kredi Bankası, Fox gibi Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde pazarlama ve dijital pazarlama konularında 15 yılın üzerinde çalıştıktan sonra kendi ajansımı kurarak şirketlere dijital iletişim konularında hizmet vermeye başladım.

Ardından Londra’ya taşındım ve 2 yıl süreyle Türkiye’den gelip İngiltere’de faaliyet göstermek isteyen büyük küçük birçok şirketin e-ticaret operasyonlarını sıfırdan kurup yönettim ve onlara danışmanlık verdim. Bir gün İTÜ Kuluçka Merkezi’nde mühendis ve girişimci iki arkadaşım bilgisayarımda bir kamera kapatıcıyı görüp beğendiklerini ve nereden alabileceklerini sordu.

Ne kadar güzel ve işe yarar bir ürün olduğunu söylediler. İhtiyacı gördük, girişimci ruhumuzla hemen harekete geçtik. O anda Funsy fikri ortaya çıktı.

Bu fikirle o gün aslında şu kararı almıştık:

Artık Funsy ile güvenlik sebebiyle bilgisayar ve tabletlerdeki kameraları, geçici çözümlerle kapatma dönemi sona erecekti. Kamerasını bantla kapatan kişiler, her kameraya ihtiyaçları olduğunda kamerayı açıyor ve kendilerini yeni bir bant arayışı içinde buluyorlardı.

Üstelik bu bantlar sıkıcı, hiç de eğlenceli olmayan araçlardı. Bu tip kamera kapatıcıları daha önce vardı ama renkli ve bizim gibi eğlenceli mesajlar verenler yoktu. İnsanlar
tüm gün gözlerinin önünde olacak bir üründe bir mesaj, renk, görsellik arıyor.

GÜVENLİK KAYGILARINI GİDERİYOR

Funsy ürünleri, kamera kapatıcı özelliğinin yanı sıra 7’den 77’ye herkesin zevkine uygun tasarımları ve anlamlı mesajlarıyla motivasyonel bir işleve sahip. Oyun meraklıları için “gamer” ya da “game over” pozitif enerjiye sahip inananlar için “good vibes only” gibi pek çok farklı ve renkli tasarımımız var.

Özellikle hepimizin evden çalıştığı ve sabahtan akşama görüntülü toplantı yaptığı bugünlerde Funsy her zamankinden çok ilgi çekiyor. İster istenilen an ekranı açıp kapatabilmek için ister güvenlik kaygıları için olsun Funsy ile her an kolayca görüntülenmeyi engelleyebiliyorsunuz.

Kullanıcılarımız böylelikle hem güvende hem ilham aldıkları keyifli tasarımlara sahip olabiliyor. İşte bu tam da yapmak istediğimiz şey: Kamera güvenliğini, estetikle buluşturmak.

Yurt içinde özel ve eğlenceli tasarımlı kamera kapatıcılar için bir pazar yarattık. Funsy sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da çok ilgi gördü. Amerika, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine ihracat yapan şirketimiz için ürün gamını geliştirmeye yönelik sürekli tasarım yapıyoruz. Özellikle yoğun olarak Amerika’ya ihracat yapmaya başladık.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.