Yeni Start Up dünyası


Start Up’ın proaktif bir dergi olmasını istiyoruz. Görüşlerinizi, eleştirilerinizi bekliyoruz.

Uzun yıllardır iş ve ekonomi dergiciliği yapan biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Son yıllarda beni en çok etkileyen sistem girişimcilik ve start up’lar oldu. Bu kesimdekilerin okumaya, yazmaya, paylaşmaya ve bir araya gelmeye olan müthiş ilgisi, belki de hiçbir alanda yok. Girişimcilik ve start up’larla ilgili toplantılar büyük ilgi görüyor, kitaplar ve hatta blog’lar bile okunma rekoru kırıyor.

2013’ün ikinci yarısında bu dergiye yönelik düşüncelerimi paylaşmak ve görüş almak üzere onlarca kişiyle görüştüm. Aldığım görüşler böyle bir derginin, bütün sistemi içine alması ve oyuncuları kapsaması durumunda okunacağı yönündeydi. O nedenle kapsayıcı olmayı, bütün önemli tarafları ve oyuncuları dahil etmeyi planladık.

Belki ilk sayıda bunu tam anlamıyla yapamamışızdır. Ama her türlü öneri, eleştiri ve katkıya açık olduğumuzu paylaşmak isteriz. İlk sayı, her zaman zordur ve eksikliklerle okuyucunun karşısına çıkar. Bunu anlamanın yolu da eleştirilerdir. Lütfen bize yazın. (efirat@ capital.com.tr; [email protected]) Bu sayıya çok emek verildi. Ancak öncelikle Ebru Fırat Tayman’a ve Nilüfer Gözütok Ünal’a teşekkür ediyorum.
Saygılarımla…

RAUF ATEŞ

 

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.