İyi gelişmeler


Nilüfer Gözütok Ünal

Nilüfer Gözütok Ünal

Start up ekosistemi için iyi gelişmeler oluyor. Geride bıraktığımız birkaç ay içinde birbiri ardına güzel haberler aldık. İkincil işlemlerde 2018 ikinci çeyreğinde tüm zamanların rekoru kırıldı. Bu gelişmede hiç kuşkusuz Trendyol ve Gram Games exit’lerinin payı büyük. Bu yıl içinde birkaç önemli exit haberi alacağımıza ilişkin güçlü duyumlar da var. Önümüzdeki yıla ilişkin beklentilerde olumlu. Bu sayıda yer verdiğimiz fonların ajandası haberinde de ekosistemin öncü oyuncularının yeni fon hazırlıkları yaptığını görüyoruz. Mevcut fonlarda yatırımın sonuna gelen birçok VC, 2019 başında tamamlamayı planladıkları yeni fonlarla yatırım atağına geçmeyi planlıyor.

Yine bu sayıda Türkiye’nin en başarılı 100 start up’ını sayfalarımıza taşıdık. Onların yeni hedeflerini konu alan araştırmamızda özellikle yurt dışında büyümeye odaklanmış girişimcileri ve vizyonlarını okumanın herkese iyi geleceğini düşünüyorum.

Yine karşınızda dopdolu bir dergiyle çıkıyoruz. Hızlandırıcıların kritik rolü, yapay zekanın start up dünyası için yarattığı dev potansiyel, girişimcilerin hatalarından çıkardığı dersler de ilgi çekecek araştırmalarımız arasında…

 

Keyifli okumalar.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.