PİLOT’un 7. dönem başvuruları açılıyor

Türk Telekom’un girişim hızlandırma programı PİLOT’un 7. dönemi için başvuru süreci şubat ayında başlıyor. PİLOT’un yeni döneminde ekiplere Türk Telekom’un sağladığı 125 bin TL nakit desteğinin yanı sıra geniş mentor ve yatırımcı ağına erişim, ofis alanı, teknoloji altyapısı gibi birçok imkan sunuluyor. Ayrıca şehir dışından katılan ekipler konaklama imkânından faydalanabiliyor.

Türk Telekom’un teknoloji girişimlerini desteklemek, girişimlerle iş birliği yaparak müşterilerine yenilikçi ürün ve hizmetler sunmak ve girişimcilik ekosistemini güçlendirmek amacıyla 2013 yılında hayata geçirdiği PİLOT’un yeni başvuru dönemi şubat ayında başlıyor. Türk Telekom, PİLOT’un 7. döneminde iş birliği yapabileceği ve yenilikçi iş fikri olan teknoloji girişimlerinin başvurularını www.turktelekompilot.com.tr web sitesinden kabul edecek. Eğitim ve sağlık teknolojileri, yapay zeka, sanal/artırılmış gerçeklik, nesnelerin interneti ve siber güvenlik gibi alanlarda geleceği şekillendiren girişimlere PİLOT kapsamında öncelikli olarak destek verilecek. PİLOT’a başvuran girişimler 12 haftalık bir hızlandırma programına dahil olacak.

SUNULAN FIRSATLAR
PİLOT’a başvuran girişimler, iş birliği potansiyeli, fikrin yenilikçiliği ve uygulanabilirliği, hedeflenen pazarın büyüklüğü ve büyüme potansiyeli, iş modelinin tutarlılığı ve ekibin yetkinliği gibi kriterlere göre değerlendirilecek. Yapılan değerlendirmeler sonrası PİLOT’a katılmaya hak kazanan ekiplere Türk Telekom’un sağladığı 125 bin TL nakit desteğinin yanı sıra Türk Telekom’un mentor ağına, şirketin iş bağlantılarına ve yatırımcı ağına erişim, çeşitli eğitimler, ofis alanı, teknolojik altyapı, girişimlerinin çeşitli mecralarda tanıtımı, mobil iletişim desteği ve şehir dışından gelen ekiplere konaklama imkanı gibi birçok destek sunuluyor. Girişimler, Türk Telekom iş birimlerinden kendi alanlarında uzman profesyonellerden ve girişimcilik ekosisteminden, başarılı diğer girişimcilerden ve müşteri görüşmeleri sonucunda müşterilerden aldıkları geri bildirimler doğrultusunda iş fikirlerini doğrulamak için çalışacak. Program sonunda ekiplerden doğrulanmış bir iş modelini esas alan “Ana Fonksiyonlara Sahip Ürün” (MVP) ortaya çıkarmaları, geliştirdikleri MVP ve iş modellerini seçkin yatırımcıların katıldığı ‘Demo Day’ etkinliğinde sunmaları bekleniyor.

3 MİLYON TL DESTEK
Mentorluk başta olmak üzere sağlanan diğer tüm faydalara ek olarak Türk Telekom, programa kabul edilen her girişime global standartlarda nakit desteği sağlıyor. Türkiye’de bu şartlarda destek veren tek kurum olan Türk Telekom’un PİLOT programından bugüne kadar 56 girişim mezun oldu ve girişimler toplamda 3 milyon TL nakit desteği aldı. Programdan mezun olan bu 56 girişim ise 2018 yılında toplam 280 kişiye istihdam sağlayıp, 24 milyon TL’lik ciro elde etti.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.