Girişimciliğin Kalbi Ankara’da Atacak


Türkiye’nin önde gelen girişimci-yatırımcı buluşturma platformu Ankara Startup Zirvesi 5. yılını kutluyor. Girişimcilerin ilk adresi olan Ankara Startup Zirvesi bu yıl 27-28 Şubat tarihlerinde Bilkent Üniversitesinin MSSF salonunda ziyaretçilerini ağırlıyor. Bilkent Genç Girişimciler Kulübünün düzenleyeceği Ankara Startup Zirvesi 16’, Türkiye ve Silikon Vadisinin girişimcilik ve iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getiriyor.

Önceki yıllarda girişimcilik dünyasına tanıttıkları ile dijital ekonomi alanında öncü etkinliklerden birisi olan zirve bu sene mobil/web alanındaki girişimlerin yanı sıra enerji sektöründe de girişimlere ev sahipliği yapacak.

Connected2.me, oBilet gibi başarılı girişimlerin ilk kez tanıtıldığı bu platformda yeni girişimler birincilik için yarışacak. İzleyiciler ise bu büyük yarışmayı canlı izleme fırsatı yakalayacak.

1. Ankara Startup Zirvesi’nin birincisi olan ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekmeyi başararak şirketini San Francisco’ya taşıyan ve Türkiye’deki yatırımcılardan 1,2 milyon TL’lik yatırım alana bir sonraki Connected2.me siz olabilirsiniz!

Bu büyük zirvede yarışmayı göze alanlardansanız, buradan başvurup, girişiminizi Türkiye’nin dört bir yanından gelen yüzlerce kişiye ve yatırımcılara tanıtma fırsatına ulaşabilirsiniz.

ankara-startup2

Bu yıl Ankara Startup Zirvesi’nde sizleri neler bekliyor olacak ?

Her yıl Türkiye’nin dört bir yanından aldığı yüzlerce başvuru arasından Ankara Startup Zirvesi üst kurulu tarafından seçilen 8 girişimin yarışacağı zirvede yeni bir oBilet veya Connedted2.me’nin doğuşuna canlı tanıklık edebilirsiniz.

Enerjisa Startup yatırımcısı olarak ilk kez konum alacağı zirvede Endeavor, Vestel Ventures, 500 Startups, Buran Venture Capital, Revo Capital gibi fonların yanında BIC Angels, Galata Business Angels, TR Angels gibi bir çok melek yatırım grubu da yer alacak.

Ekosisteme kazandırdığı girişimleri ile İnternet sektörünün gelişmesine katkı sağlayan Ankara Startup Zirvesi bu sene konferans ve panelleri ile birlikte girişimciliği A’dan Z’ye özetleyecek nitelikte olacak.

Girişimcilik sektörü iki gün içerisinde birçok farklı sektörden gelen değerli konuklar tarafından özetleneceği ve girişimciliğin bir bütün olarak görülmesini sağlanacağı zirvede, ilk gün enerji, finans ve danışmanlık sektörlerindeki inovasyonlardan, Türkiye’nin teknoloji üretimi ve potansiyeline; e-ticaretten sağlıkta dijitalleşme ve giyilebilir teknolojiye kadar birçok konu alanında uzman konuşmacılarca anlatılacağı; 2. gün ise gerek paneller gerek startup sunumlarıyla ülkeye katma değer sağlayacak yeni projelere öncü olacak. Ülkemizin Discover the Potential misyonunda önemli bir yeri olan Ankara Startup Zirvesi, bu yıl konuklarını “Feel the Potential” diyerek karşılıyor.

Enerji sektöründen Yetik Kadri Mert (Enerjisa CEO), girişimcilik ve yatırımcılık sektörünün önde gelen ismi Melih Ödemiş(CEO at Yemeksepeti), sağlık sektöründen Gökhan Salmanoğlu(Pfizer Avrupa Bölgesi, Çok Kanallı Pazarlama Direktörü), teknoloji sektöründen Metin Salt (General Manager at Vestel Ventures), Türkiye’de e-ticaretin öncülerinden Burak Aktaş (CEO at sahibinden.com) gibi birçok ismi ağırlayacak zirvede sen de yerini almak istiyorsan veya daha detaylı bilgiye ulaşmak için  http://ankarastartup.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.