Boğaziçi Üniversitesi’nde iki önemli etkinlik!


Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından 2-3-4 Mart’ta Boğaziçi Yatırımcı Akademisi, 12 Mart-20 Nisan arasında ise sanal yatırım yarışması Investimate düzenlenecek.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, mart ayında iki önemli etkinliğe imza atıyor. 2-3-4 Mart’ta düzenlenecek Boğaziçi Yatırımcı Akademisi, Boğaziçi’nin tek yatırım etkinliği olma özelliğini taşıyor. Yatırım konusunda ilgili öğrencileri bilinçli yatırım tecrübesi kazandırmayı amaçlayan sanal yatırım yarışması Investimate ise 12 Mart-20 Nisan arasında gerçekleşecek.

YATIRIMCI AKADEMİSİ
Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü, öğrencilere nasıl bilinçli yatırım yapılır sorusunu cevaplamak üzere bu yıl 3’üncü kez Boğaziçi Yatırımcı Akademisi’ni düzenliyor. Boğaziçi’nin tek yatırım etkinliği olma özelliğini taşıyan Boğaziçi Yatırımcı Akademisi, bu yıl alanında önemli birçok ismi 2-3-4 Mart’ta Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü İbrahim Bodur Oditoryumu’nda bir araya getirecek.

Boğaziçi Yatırımcı Akademisi’nde bu yıl Açıl Sezen, Ahmet Mergen, Ateşan Aybars, Baki Atılal, Burak Kanlı, Cüneyt Paksoy, Tuğberk Çitilci ve daha birçok isimle beraber temel analiz, tekniz analiz, davranışsal finans, piyasa analizi, viop ve forex gibi yatırım konularında çeşitli oturumlar düzenlenecek. Etkinlikle ilgili detaylı bilgiye http://yatirimciakademisi.buik.net adresinden ulaşabilirsiniz.

INVESTIMATE
Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün bu dönem 4’üncüsünü düzenlediği öğrencilere yönelik Boğaziçi’nin tek sanal yatırım yarışması Investimate ise 12 Mart’ta başlayıp 20 Nisan’a kadar devam edecek. Yatırım konusunda ilgili öğrencileri bilinçli yatırım tecrübesi kazandırmayı amaçlayan yarışma, 6 hafta sonrasında büyük finalle birincilerine yurt dışı seyahat ödülü sunuyor.

Bu yıl Turkish Bank sponsorluğuyla düzenlenen yarışma, 6 hafta boyunca sanal 100 bin TL ile hisse senedi, viop gibi araçlara canlı verilerle yatırım yapma imkanı sağlayarak öğrencilerin piyasaya olan ilgisini artırmayı amaçlıyor. Her haftanın ayrı birincileri seçilirken tüm 6 hafta sonunda kazancını en çok artıran 8 kişi finale katılmaya hak kazanıyor. Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye ve kayıt formuna http://investimate.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.