İş Bankası girişimcilik şubeleriyle start up ekosistemini destekliyor


Türkiye İş Bankası, Türkiye’de ilk kez “start up şube” hizmet modelini hayata geçirdi. İlk şubenin açıldığı Kasım 2021’den bu yana yüzlerce start up’a, önemli girişim sermayesi yatırım fonlarına ve girişimcilik mecralarına başarıyla hizmet veren şubeler, girişimcilere özel ürün ve hizmetlerle start up’lar için büyük önem taşıyan hız ve kolaylığı da vaat ediyor.

Ülkemizin iktisadi kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla kurulan Cumhuriyetimizin ilk milli bankası Türkiye İş Bankası, 99. kuruluş yıl dönümünü geride bırakırken ilklerin bankası olmayı sürdürüyor. Her dönemde geleceğin bankacılığını tasarlayan İş Bankası, bankacılık için dönüm noktaları olan ilk ATM cihazı bankamatik, ilk telefon şubesi, ilk internet şubesi ve mobil bankacılığın ilk örneği olan İşCep ile devam ettirdiği öncülüğünü ülkemizin katma değerli büyümesinde etkin role sahip start up’lara özel şube modeliyle sürdürüyor. Bankacılık ihtiyaçları, beklentileri ve start up dünyasının farklılaşan jargonuyla diğer müşteri segmentlerinden ayrıştığını gören banka, girişimcilerin ve ekosistem paydaşlarının farklılaşan bankacılık ihtiyaçlarını karşılamak adına ülkemizde ilk kez “start up şube” hizmet modelini hayata geçirdi.

Mimarisiyle paylaşımlı ofislere yakınsayan yapısı, girişimcilik ekosistemini yakından tanıyan, girişimcilerle aynı dili konuşan ve ihtiyaçlarını anlayan çalışanları, start up’lara özel finansal olmayan ürün ve hizmetleri, girişimcilerin kullanabileceği toplantı odası ve etkinlik alanıyla donatılmış şube modeli kısa sürede ekosistem paydaşlarının büyük beğenisini kazandı.

YAYILMA ROTASI
Start up şube modelinin ilk uygulaması, ana ulaşım hatlarına yakınlığı, otopark imkanı, İş Bankası ve grup şirketleriyle fiziki yakınlık ve ekosistem paydaşlarının uğrak noktasında olması nedeniyle İstanbul İş Kuleleri’nde hayata geçirildi. Ardından ülkemizde girişimci sayısının yoğun olduğu bölgelerde yaygınlaşma planı oluşturularak 2022 yılında da İzmir Girişimcilik Şubesi açıldı. İzmir’in yeni cazibe merkezi ve girişimcilerin yanı sıra şirketlerin ve kamu paydaşlarının inovasyon koordinasyonunun yürütüldüğü İzQ alanında açılan şube, İzmir ekosisteminin de uğrak noktası haline geldi. 2023 yılının son çeyreğinde Ankara Girişimcilik Şubesi de girişimcilik ekosisteminin hizmetinde olacak.

YAŞAYAN MERKEZ
İlk şubenin açıldığı Kasım 2021’den bu yana yüzlerce start up’a, önemli girişim sermayesi yatırım fonlarına ve girişimcilik mecralarına başarıyla hizmet veren şubeler, girişimcilere özel ürün ve hizmetlerle start up’lar için büyük önem taşıyan hız ve kolaylığı da vaat ediyor. Yalnızca banka şubesi olmayan girişimcilik şubeleri aynı zamanda girişimcilerin birbirleriyle iş geliştirme imkanı bulduğu, yatırımcılarla bir araya geldiği, İş Bankası ve grup şirketleriyle iş geliştirme fırsatı yakaladığı, eğitim ve etkinliklere katılım sağladıkları yaşayan bir merkez olma özelliği de taşıyor. Girişimcilere özel finansal ve finansal olmayan ürün çeşitliliğini de günden güne artıran banka, programları, iştirak şirketleri, fonları, dijital şirket portföyü ve girişimcilik şubeleriyle birlikte bu yıl hizmete açtığı İş Kule Workup Alanı ile girişimcilere bu ekosistemde ofis imkanı da sunarken İş Kuleleri’ni bir girişimcilik üssüne dönüştürmüş oldu.

Bu bir reklamdır.

Yorum yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.